TRİGEMİNAL NEVRALJİ NEDİR

Trigeminal Nevralji halk arasında ani bir şekilde meydana gelen yüz ağrısı olarak adlandırılmaktadır.Trigeminal Nevralji yüz yıkamasında,dokunmada ve yeme içme gibi işlemlerde başlayıp şiddetlenmektedir.

Trigeminal Nevralji,sinir sistemini etkileyen kronik bir rahatsızlıktır.Eğer böyle bir rahatsızlığınız var ise mutlaka bir hekime başvurmanız gerekmektedir.Halk arasında Trigeminal Nevralji(delirten hastalık) olarak bilinmektedir.

Trigeminal Nevralji hastalığının başlangıcında hafif ağrılar ile başlamaktadır.Ancak hastalık ilerledikçe sık sık ağrılar meydana gelmektedir.Trigeminal Nevralji rahatsızlığı kadınlarda erkeklerden daha sık etkilemektedir.

Trigeminal Nevralji belirtilerinde elektrik çarpması gibi hissedilen şiddetli ağrı,spazm benzeri yanma hisleri meydana gelmektedir.Meydana gelen bu rahatsızlığın tam olarak sebebi bilinmemektedir.Trigeminal Nevralji hastalığı Trigeminal sinirin beyin sapından çıkığı yerde basısı veya Trigeminal sinirinin beyin sapındaki duyu çekirdeğinde meydana gelen anormallik ile ortaya çıktığı düşünülmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.